Zaznacz stronę

W życiu każdej kobiety przychodzi etap, że dostaje ona ostatnią miesiączkę w swoim życiu. Zazwyczaj dotyczy to kobiet w wieku około 50 lat, choć czasami również wszelkie objawy klimakterium zaczynają się pokazywać od 45 do 53 roku życia. Aby dowiedzieć się kiedy możesz spodziewać się pierwszych objawów menopauzy popytaj w rodzinie. Jeśli twoja mama i siostra zaczęły ją przechodzić dosyć wcześnie najprawdopodobniej Ciebie też to czeka, nie jest to jednak pewne. Menopauza nadchodzi, gdy przysadka mózgowa zwalnia tempo, a jajniki przestają uwalniać jajeczka. Nie oznacza to nic innego jak fakt, że kobieta niestety nie będzie mogła już nigdy zajść w ciążę.
Okres klimakterium, czyli tzw. okres okołomenopauzalny zaczyna się zazwyczaj 5 lat przed wystąpieniem ostatniej miesiączki a kończy długo po niej. Jak rozpoznać objawy menopauzy? Przede wszystkim musisz obserwować swój organizm. Tylko Ty sama znasz go najlepiej i powinnaś wiedzieć najlepiej co mu dolega. W razie wątpliwości można także skonsultować się z ginekologiem, który rozwieje bądź też potwierdzi twoje wątpliwości. Będziesz miała wtedy pewność, że już wkroczyłaś w ten wyjątkowy okres, bądź też jeszcze jest on przed Tobą.
Czy objawy menopauzy da się łagodzić? Oczywiście, że tak. Trzeba jedynie wiedzieć w jaki sposób można to robić. Do naturalnych sposobów łagodzenia owych objawów należą roślinne preparaty sojowe, które zawierają wiele substancji, które w doskonały sposób imitują działanie hormonów żeńskich. Pierwszym objawem nadchodzącej menopauzy są przede wszystkim nieregularnie występujące miesiączki. Nietrudno zauważyć, gdy jedna miesiączka pojawia się w dwu miesięcznym odstępie czasowym w stosunku do drugiej. Innymi objawami mogą być rozdrażnienie czy wahania nastrojów. Organizm kobiety zaczyna się zmieniać i przyzwyczajać do następujących zmian. Z powodu, że nie mamy na nie większego wpływu należy je jak najszybciej zaakceptować i się z nimi pogodzić, gdyż tak już zostanie. Można jedynie cieszyć się z dalszych lat życia.