Zaznacz stronę

Osoby starsze każdego dnia walczą z różnymi schorzeniami. Problemy mogą zaczynać się już po sześćdziesiątym roku życia – kłopoty z chodzeniem,  sercem, problemy reumatyczne. ZX tego też powodu bardzo istotna, a wręcz priorytetowa jest diagnostyka oraz dostęp do pełnego pakietu badań.
Osoby starsze powinny przede wszystkim regularnie pojawiać się u kardiologa. Wciąż bardzo wiele osób choruje na tzw. „chorobę wieńcową”. Dotyka ona osoby w coraz młodszym wieku. Zawsze należy sprawdzać ciśnienie – regularne wizyty u kardiologa są naprawdę istotne.
Seniorzy, którzy mają kłopoty ze stawami powinni także co pewien czas pojawiać się u ortopedy. Najlepsi specjaliści jeśli zachodzi taka potrzeba u danego pacjenta zapisują pakiet ćwiczeń oraz fizjoterapii. W wielu przypadkach niezbędny jest też masaż kręgosłupa. Dużą pomocą może być też 3 – tygodniowy pobyt w sanatorium.  Osoba starsza ma w takim miejscu możliwość zadbania o zdrowie – przy okazji może odpocząć oraz poznać nowych ludzi z praktycznie każdego rejonu Polski. Taki pobyt poza domem jest ważny nie tylko ze względu na stan fizyczny pacjenta, ale również psychiczny. Kontakt z drugim człowiekiem poprawia nastrój, sprawia, że osoba starsza zaczyna znów pozytywnie myśleć i z uśmiechem podchodzi nawet do swojej choroby.
Osoby starsze powinny również regularnie wykonywać podstawową morfologię. Jest to podstawa, o której niestety często zapominamy. Podstawowe badanie krwi pomaga w wykryciu wielu poważnych chorób i schorzeń.  Wykonanie morfologii nie wiąże się z potrzebą wyjazdy – jest  to krótkie badanie, które może uchronić przed wieloma kłopotami zdrowotnymi.

Drogi seniorze – dbaj o zdrowie

Osoby starsze są coraz bardziej świadome potrzeby regularnej diagnostyki. Regularne badania, rehabilitacja sprawia, że osoby te przez długi czas mogą cieszyć się dobrą kondycją. Jest to istotne dla nich samych – dla lepszego samopoczucia – psychicznego komfortu. Jest to jednak także istotne z pozycji osób bliskich – rodziny, która troszczy się o zdrowie osób starszych w swoim otoczeniu.