Żylaki nie tylko występują na nogach

Często u kobiet w ciąży można zaobserwować występowanie żylaków macicy. Ich nieleczenie może nieść za sobą poważne konsekwencje w przyszłości, m.in. problemy z zajściem w kolejną ciążę. Jak rozpoznać chorobę oraz jak ją leczyć? Choroba ta objawia się najczęściej niekomfortowym bólem w podbrzuszu. Jeśli jednak okaże się, że żyły zajęły cały obszar miednicy małej, jak również odbyt może dojść do niewielkich krwawień, które mogą napędzić nam wiele strachu. Jeśli zaobserwujemy u siebie wyżej opisane objawy powinniśmy jak najszybciej udać się do lekarza i ich nie bagatelizować. Na początku lekarz wykonuje badanie USG za pomocą którego może on zlokalizować przyczynę bólu lub też krwawienia.
Leczenie żylaków do najtrudniejszych nie należy, poza tym odbywa się ono nieinwazyjnie, jednak zawsze pod kontrolą lekarza. Jednak nie wolno przeprowadzać tego zabiegu w okresie ciąży, można go zastosować dopiero po zakończeniu etapu karmienia piersią. Bardzo często okazuje się, że mamy bezpośredni wpływ na wystąpienie żylaków. Jedną z przyczyn ich pojawienia się jest nadwaga. Jak powszechnie wiadomo nadwaga najczęściej bierze się z prowadzenia siedzącego trybu życia i stosowania małej aktywności fizycznej, dodatkowo niezdrowa dieta i już łatwo osiągnąć poważne konsekwencje jaki niesie za sobą taki tryb życia. Żylaki również powstają na skutek przewlekłych zaparć, które często są bagatelizowane i nie są leczone. Dodatkowym czynnikiem wywołującym schorzenie jest branie zbyt długich kąpieli w gorącej wodzie, co ma zły wpływ na organizm.
Jak można zapobiec tej chorobie? Przede wszystkim zaleca się zażywanie dużych ilości witaminy C lub też przyjmowanie jej pod postacią różnych pokarmów. Ma ona wpływ na naczynia krwionośne, które pod jej wpływem stają się bardziej elastyczne, a ich ściany szczelniejsze. Żylaki bardzo rzadko stanowią zagrożenie dla życia matki jak również dziecka, jednak nie oznacza to, że można je lekceważyć, gdyż mogą prowadzić do szeregu powikłań następujących po porodzie.